Annelik Estetiği

Annelik Estetiği

Annelik estetiği uygulamaları hamilelik sonrası oluşan vücut şekil bozuklukları için kullanılmaktadır. Meme bölgesindeki form kayıpları, karın bölgesindeki sarkmalar, çatlamalar ya da bölgesel yağ birikmelerinin giderilmesi için annelik estetiği operasyonları kullanılmaktadır. Gebelik öncesindeki fiziğini geri kazanmak isteyen kadınlar, doğum sonrası kalıntıları ortadan kaldırmak için annelik estetiği uygulamalarından destek alabilirler. Özellikle meme ve karın bölgesinde deformeye sebep olan hamilelik izlerinin giderilmesinde, annelik estetiği kesin sonuç oluşturmaktadır.

En İyi Aday

Annelik estetiği uygulamaları için ideal görülen adaylar, aşağıda listelenmiştir:

  • Annelik estetiği için gebelik sürecinin sonlanması ve emzirme döneminin atlatılması gerekir.
  • Gebelik sonrası, meme yapısında sarkma ve sönme görülen hastalar, annelik estetiği için idealdir.
  • Karın içinde aşırı gerginlik ve şişkinlik oluşumu sebebiyle, bölgesel çatlaklar oluşan hastalar, operasyon talebinde bulunabilir.
  • Meme uçlarının aşağı yönlü eğilmesi sebebiyle, annelik estetiği talep edilebilir.
  • Aşırı kilo alıp verme sebebiyle, karın, kalça ve bel bölgesinde kalıcı yağ birikimi olan hastalar için idealdir.

Danışma Süreci

Estetik cerrahisi tarafından, annelik estetiği talep eden hastaların sağlık bilgileri araştırılmaktadır. Ameliyat süreci için uygun olunup olunmadığını belirlemek için hastaların sağlık geçmişi, ilaç kullanımı ve operasyon süreci incelenmektedir. Karın, meme ve bel bölgesindeki hasarlar muayene edildikten sonra, hastalar için en ideal tedavi süreci belirlenmekte ve estetik kombinasyonu planlanacaktır.

Cerrahi Bilgiler

Anne estetiği uygulamaları, 4-5 saatlik süre içerisinde tamamlanmaktadır. Uygulama için genel anestezi uygulandıktan sonra, pubik kıl çizgisine kadar kesi açılmaktadır. Karın germe ameliyatı için açılan keşiden, bölgede deforme olan kas ve yağ tabakası çıkarılmaktadır. Karın içindeki fazla deri ve yağ dokusu çıkarıldıktan sonra, bölgedeki deri toplanır ve karın kaslarının sıkılaşması desteklenir. Karın germe ameliyatının ardından, meme deformesinin geçmesi için meme dikleştirme operasyonu gerçekleştirilmektedir. Meme bölgesindeki soruna göre, uygulanacak meme estetiği tekniği değişmektedir. Meme büyütme, meme dikleştirme ya da meme küçültme operasyonları, hastaların tedavi planı üzerinde detaylıca belirlenmiştir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Dönemi

Annelik estetiği sonrası iyileşme sürecinde, ilk 2 hafta kritik önem taşımaktadır. Hastaların yatarak dinlenmesi gereken bu süreçte, uzmanların belirttiği oturma ve yatış pozisyonları belirlenmelidir. Ameliyatın ilk 2 haftasında, bölgedeki pıhtı ve kanamayı engellemek için drenler kullanılmaktadır. Ameliyatın ilk 24 saatinde, ameliyat bölgesine buz kompres yapılmaktadır. Morluk, şişlik ve kanamayı engelleyen buz kompres, her 10 dakikada bir tekrarlanmaktadır. En az 2 haftalık dinlenme sürecinin ardından, hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir. Ameliyat bölgesinin iyileşmesi için en az 6 haftaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Teknikler

Annelik estetiği, kombine bir estetik operasyon olmakta ve kullanılan teknikler, kişiden kişiye değişmektedir. Hastaların belirlediği kişisel hedeflere bağlı olarak, ameliyatta kullanılan tekniklerde farklılığa gidilebilir. Meme germe, meme büyütme, meme küçültme, meme doldurma, karın germe, kalça estetiği ve daha birçok uygulama arasından, hastaların ihtiyacına göre operasyon teknikleri değiştirilmektedir.

Nihai Sonuçlar

Annelik estetiği sonrasında, gözle görülür farklılık meydana gelecektir. Estetik sonrasında, birkaç yıl boyunca nihai sonuçlar etkisini devam ettirmektedir. Ciltteki sıkılığın devamlılığı için beslenme alışkanlıklarına ve egzersizlere devam edilmelidir. Yaşlanma sürecinde, bir miktar gevşeme meydana gelse de şartlara uyulması durumunda, bölgedeki sıkılık etkisini devam ettirmektedir. Gebelik sürecine girilmesiyle, karın bölgesindeki sıkılık gidecektir.

İyileşme Süresi

Annelik estetiğinin iyileşme süresi, ortalama 6 haftadır. Ameliyatta tercih edilen uygulamalara göre, bölgelerin iyileşme süreci etkilenecektir. Ameliyat sonrasında, aynı gün taburcu işlemleri başlatılır ve hastalar evlerine gönderilir. Ortalama 7-10 günlük dinlenmenin ardından, hastalar sosyal hayatlarına devam edebilirler.

Annelik Estetiği Fiyatları

Annelik Estetiği fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat