Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma operasyonları, kaşların göz kapaklarına doğru meyil etmeye başlaması durumunda uygulanmaktadır. Sarkmaya başlayan kaşlar için kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilmekte ve bölgedeki sarkık deri ortadan kaldırılmaktadır. Kaşların göz kapağına doğru inme oranına bağlı olarak, bölgeden çıkarılacak deri miktarı hesaplanmaktadır. Estetik cerrahı tarafından yapılacak muayenenin ardından, kaşların doğal görüntüsü için yapılması gereken işlemler belirlenecektir. Kaşların gerçek noktalarını belirlemek için şakaklar ve alın kemiğinin orantıları ele alınmaktadır. Yüzdeki genel uyum dikkate alınarak, alın bölgesinden çıkarılacak deri miktarı ve uygulama detayları belirlenecektir.

Kaş Kaldırma Operasyonuna En İyi Aday

Kaş kaldırma operasyonuna uygun bulunan adayların nitelikleri, aşağıda listelenmiştir:

  • Kaşların dış bölgesinde sarkma oluşumu
  • Çatık kaşlı görüntü oluşumu
  • Kaş merkezinde aşağı yönlü eğilim
  • Üst göz kapağında fazla sarkık deri oluşumu

Danışma

Kaş kaldırma operasyonundan önce, uzman doktor tarafından hastanın sağlık geçmişine dair inceleme yapılmaktadır. Tıbbi geçmişe bağlı olan durumlarda, kaş kaldırma operasyonuna ek işlemler uygulanmaktadır. Hasta ve doktor arasındaki konuşmanın ardından, kullanılacak en ideal yöntem belirlenecektir. Uzmanların incelemesinin ardından, tıbbi tedavi planı oluşturulur ve bu tedavi üzerinden operasyon süreci ilerler.

Kaş Kaldırmada Cerrahi Bilgiler

Kaş kaldırma operasyonu için birkaç yöntem birden kullanılmaktadır. Kaş kaldırma operasyonunda kullanılan en ideal yöntem, kaş çizgisini yakalamak için kaş derisinin alınması ve alnın gerilmesidir. İleri yaşlar için sıkça tercih edilen bu yöntem, kaşlarının doğal görünümü sarkık olan kişilerde de tercih edilmektedir. Saç çizgisinin bitişi ya da içerisinde kesi açıldıktan sonra, bölgedeki fazla deri çıkarılmakta ve bölge gerilerek dikilmektedir. Kaş derisi yukarı doğru çekilerek, kaş çizgisinin yerini bulması sağlanır. Fazla deri çıkarıldıktan sonra, bölgedeki kesi hassas dikişler sabitlenir. Saç çizgisinin arka bölümünde kesi açılması, kaş kaldırma operasyonunun bir diğer türüdür. Endoskopik kaş kaldırma uygulamasıyla, saç derisinde birkaç adet insizyon gerçekleştirilmektedir. Saç derisi çıkartılmak yerine, saç içerisinde toplanmakta ve dikilmektedir. Kaşların daha kalkık ve gergin görünmesini sağlayan bu yöntem, daha kolay iyileşmektedir. İnsizyon uygulaması, kaş derisinin toplanma oranını minimum seviyeye indirmektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Kaş kaldırma ameliyatının ardında hastaların baş bölgesi hassas şekilde sarılmaktadır. Uzman doktor tarafından yapılan muayene sonrasında, hastaların sargılarının yerinde olup olmadığı kesinleşmektedir. İlk 1 hafta boyunca, baş sargısı yerinde kalacaktır. Ameliyat sonrasında, deri alınan ya da gerginleştirilen bölgede ağrı oluşabilir. Ağızdan alınan ağrı kesici ilaçlar, oluşan ağrı ve sızıyı minimum seviyeye indirecektir. Ameliyatın ilk gecesi, bölgede gerginlik oluşabilir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi, 9 ay ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ameliyattan 1-2 hafta sonra, hastalar gündelik hayatlarına ve işlerine geri dönebilir.

Kaş Kaldırma Teknikleri

Kaş kaldırma uygulaması için kullanılan teknikler, aşağıda sıralanmıştır:

  • Açık Kaş Kaldırma: Koronal ya da trikofitik kaş kaldırma ameliyatı olarak adlandırılmaktadır.
  • Endoskopik Kaş Kaldırma: En az kesi uygulanan kaş kaldırma operasyonudur.
  • Sınırlı İnsizyon: İki ayrı kaş kaldırma uygulamasının birleşimi niteliğindedir.

İyileşmeyi Kolaylaştıran İpuçları

Kaş kaldırma operasyonunun iyileşme sürecini hızlandırmak için hastaların dikkat etmesi gereken noktalar şu şekildedir:

  • Bölgede oluşan şişkinliği en aza indirmek için buz kompres uygulanmalıdır. Soğuk kompresin, en az 48 saat boyunca uygulanması gerekir.
  • Hastaların en az 5-7 gün aralığında, sırt üstü şekilde uzanması gerekir. Baş sürekli yukarda olmalı ve bölgeye kan toplanması engellenmelidir.

Kaş Kaldırma Operasyonunun Nihai Sonuçları

Kaş kaldırma operasyonundan sonra, ortalama 4-6 ay aralığında ameliyat bölgesi toparlanacaktır. Kaşların doğal ve kalkık görünüme kavuşması, hastaların daha gençleşmesini sağlamaktadır. 4-6 aylık süreç içerisinde, hastaların saç derisi ve alın bölgesindeki dikiş izleri iyileşmektedir. Alın ve kaş bölgesinde kırışıklıklar bulunan hastalar, kaş kaldırma operasyonundan sonra tüm kırışıklıklardan kurtulmaktadır.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Kaş Kaldırma fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat