Yağ Greftleme

Yağ Greftleme

Yağ enjeksiyonu olarak adlandırılan yağ greftleme operasyonu, bölgesel sarkmaları ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Estetik cerrahi ve plastik cerrahisi için etkin olarak kullanılan yağ greftleme operasyonu, yağ dokusunun zarar gördüğü bölgeleri yenilemektedir. Özellikle yüz ve kol gibi alanlarda sıkça kullanılan yağ enjeksiyonu uygulaması, vücudun yağ dengesini sağlamakta ve genç bir görüntü oluşturulmaktadır. Yağ enjeksiyonu uygulamasıyla, uzun süreli genç ve doğal bir görüntü elde edilecektir.

En İyi Aday

Yağ enjeksiyonu uygulaması için ideal olan adayların özellikleri, aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

  • Kalça, yüz, bel, bacak ya da kol gibi bölgelerde yağ dokusu yumuşaması görülen kişiler, yağ enjeksiyonu talep edebilirler.
  • Göz altı, yanak, elmacık kemikleri, kaş, alın, çene ve gıdı bölgesindeki sarkmaları geciktirmek için yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır.
  • Kalça ve meme bölgesindeki sarkmalar için implant kullanımı yerine yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir.
  • Ellerdeki kırışıklıkların giderilmesi için yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir. Yağ transferi kullanımıyla, ellerdeki hacim ve form kaybı giderilecektir.

Danışma

Yağ enjeksiyonu öncesinde, uzman tarafından hastaların sağlık geçmişi incelenmektedir. Yağ enjeksiyon uygulamasının, hangi bölgelere uygulanacağını belirlemek için hastaların talepleri alınmaktadır. Hastaların belirlediği bölgelerdeki yağ dokuları incelendikten sonra, bölgelere uygulanacak teknik belirlenecektir. Hastaların tıbbi geçmişi dinlenerek, geçmiş dönemde alınan ilaçlar, geçirilen operasyonlar ve travmalara bağlı olarak tedavi planlaması hazırlanmaktadır.

Cerrahi Bilgiler

Yağ greftleme işlemleri esnasında, yağ transferi için liposakşın tercih edilmektedir. Belirlenen bölgelerden sağlıklı yağ dokusu alındıktan sonra, sıkılaşma gereği duyulan alanlara kanüllerle yağ enjekte edilmektedir. Enjekte edilecek yağ dokusu, işlem öncesinde saflaştırılır ve yararlı hücreler ön plana çıkarılır. Bölgeye enjekte edilmesi esnasında, minik dozlarla başlanmakta ve yağ dokusunun, doğal görüntü kazanması sağlanmaktadır. Liposakşın ile elde edilebilen yağ miktarına bağlı olarak, enjekte yapılacak bölgenin sayısı ve miktarı değişiklik gösterir. Uygulama süresince, hastalara genel anestezi verilmektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Dönemi

Yağ enjeksiyon uygulaması sonrasındaki iyileşme sürecinde, hastalara korseler giydirilmektedir. Bölgedeki yağ dokusunun sabitlenmesi ve şekil bozukluklarının oluşmaması için korselerin düzenli kullanılması gerekir. Ameliyat sonrasında, bölgeye drenler ve tüpler takılmaktadır. Kanama ve pıhtı riskini ortadan kaldıran drenler, ortalama 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Bölgedeki şişlik ve morlukların en aza inmesi için soğuk buz kompres uygulanmalıdır. Hastaların sürekli dinlenmesi ve en az 2 hafta boyunca, iş hayatından uzak durması gerekir. 2 hafta sonunda, hastalar normal hayatlarına devam edebilir ve işlerine geri dönebilir. Ameliyattan 6 hafta sonra, hastalar normal hayatlarına devam edecektir.

Nihai Sonuçlar

Hastaların durumuna ve yaşına göre, ameliyatın sonuçları değişiklik gösterir. Gözle görülür bir fark oluşturan yağ enjeksiyonu uygulaması, yağ transferi yapılan bölümün daha dolgun ve yumuşak olmasını sağlamaktadır. Hastaların durumuna göre, yağ enjeksiyonu yapılan bölgenin cildinde de yenilenmeler meydana gelmektedir. Yaşlanmanın etkisine bağlı olarak, yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde hafif form kayıpları meydana gelebilir.

Yağ Dokusu Ayıklama İşlemi

Yağ dokusu ayıklama sürecinde, konsültasyon sonrası belirlenen bölgeye lokal anestezi uygulanmakta ve yağ dokusu dışarı çıkarılmaktadır. Sağlıklı yağ dokusunun dışarı çıkması iççin bölgeye küçük kesi atılmakta ve Kanüller içeri sokulmaktadır. Yağ dokusunun dışarı çıkması için oldukça steril bir teknik kullanılmakta ve çevredeki dokulara zarar gelmeden, tüm dokular dışarı çıkarılmaktadır.

Yağ Saflaştırma İşlemleri

Yağ saflaştırma uygulamasında, vücuttan çıkarılan yağ dokusunun hücreleri ayrıştırılmaktadır. Kullanılan minik enjektörler sayesinde, çıkarılan yağ dokusu saflaştırılır ve yağın içindeki faydalı hücreler, filtrelemeyle ön plana çıkarılır.

Yağ Yerleştirme İşlemleri

Yağ yerleştirme işlemi öncesinde, uzmanlar tarafından greft bölgesi belirlenmektedir. İğne ya da kanül kullanılarak, hazırlanan yağ dokusu bölgeye enjekte edilir. Aynı bölgeye, birkaç defa yağ enjeksiyonu yapılmakta ve ideal form elde edilmektedir.

Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat