Meme Büyütme

Meme Büyütme

Kilo kaybı, yaşlanma, doğum, emzirme, meme boyutlarındaki farklılıklar, memelerin gelişmemesi gibi durumlar sonucunda; meme büyütme operasyonuna ihtiyaç duyulabilmektedir. Memelerin istenilen boyuta, hacme ve şekle gelmesi için yapılan bir operasyondur. Daha estetik bir görüntü elde edildiği için hasta ameliyat sonrasında daha özgüvenli şekilde hayatına devam etmektedir.

Meme Büyütme Operasyonunun Yapıldığı Durumlar

Meme büyütme düşüncesine sahip hastaların sebepleri aşağıdaki gibidir:

  • Vücut hatlarının orantısızlığı göz önüne alındığında, memelerinin daha küçük olduğunu düşünen hastalar; kalça ve göğüs oranının düzeltilmesi için meme büyütme operasyonunu tercih etmektedirler.
  • Hamilelik sonrasında meme hacminde kayıp ve memelerde sarkma meydana gelebilmektedir. Meme kaldırma ve toplama ameliyatı ile emzirme ya da gebelik öncesindeki boyutlara döndürebilmek mümkündür.
  • Memelerin simetrik olmaması ve bunun belirgin olması ya da hastayı rahatsız etmesi halinde; simetrinin sağlanabilmesi adına, meme büyütme operasyonu yapılmaktadır.
  • Meme kanseri ameliyatı sonrasında veya doğuştan meme olmaması gibi durumlarda; memeyi yeniden oluşturmak için operasyon yapılmaktadır.
  • Tıbbi veya kozmetik sebepler ile meme implantı yerleştirilen hastaların protezlerinin eskimesi, özelliğini kaybetmesi, ilgili bölgede problem yaşanması durumunda; meme büyütme operasyonuna başvurulmaktadır.
  • Meme dolgunluğunu ve sıklığını arttırma düşüncesi ile hastalar meme büyütme operasyonunu düşünebilmektedirler.

Meme Büyütme Operasyonuna Hazırlık Aşaması

Hastanın meme büyütme isteğinin sebebi ve operasyonun hangi amaç ile gerçekleştirileceği konusunda hasta ile doktor konuşmaktadır. Bu süreçte hastanın mevcut meme ölçüleri alınmaktadır. İmplant seçimi konusunda bu ölçüler yardımcı olmaktadır. Hastanın sağlık durumu, geçmişte geçirdiği operasyonlar, günlük düzenli olarak kullandığı ilaçlar, aldığı takviyeler, nelere alerjisinin olduğu, tütün kullanım durumu ile ilgili bilgiler talep edilmektedir. Hastanın tıbbi geçmişi ile ilgili bütün detayların, operasyonun risklerinin tespit edilebilmesi için bilinmesi gerekmektedir. Meme büyütme operasyonunu düşünen hasta eğer 40 yaşından daha büyük ise; bu durumda, son mamografi sonuçlarını doktorlarına operasyonun hazırlık aşamasında göstermeleri gerekmektedir. Gerekli bilgilerin alınmasından ve değerlendirilmesinden sonra doktor incelemeleri yaparak cerrahi bir planlama yapmaktadır. Bu plan dahilinde uygun implant belirlenmektedir.

Salin ve Silikon İmplant Seçimi

Salin implant, silikon implant ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlıdır. Ancak hastalar için daha doğal hissi yaratan implant türü, silikondur. Her ikisinin de Sağlık Bakanlığı onaylı olmasının yanı sıra; %85 oran ile silikon implant daha fazla tercih edilmektedir.

Meme Büyütme Operasyon Süreci

Operasyon öncesinde doktor küçük ve ince bir kesi atarak pektoral kasın altında bir cep oluşmasını sağlamaktadır. İlk etapta, hastanın daha önceden belirlediği türde bir geçici implant yerleştirilmektedir. Her iki memede de implantların simetrik durup durmadığına bakılmaktadır. Ardından geçici implant çıkartılarak ilgili bölge yıkandıktan sonra göğüs implantı yerleştirilmektedir. Özel bir cilt kapatma tekniği ile operasyon bitirilmektedir. Bu teknik sayesinde hastanın yara izi göze çarpmamaktadır. Çok katlı ve çözünebilen dikişler kullanılmaktadır.

Operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Cerrahi sargılar ile bir destek sütyen uygulaması yapılmaktadır. Bu süreçte hasta yaklaşık olarak 5 gün boyunca operasyon yapılan meme bölgesinde sertlik ve ağrı hissi yaşayabilmektedir. İyileşme sürecinde sıklıkla yürüyüş yapmalıdırlar. 3-7 gün içerisinde günlük rutinlerine dönüş yapabilmektedirler. Ancak yoğun düzenlerine dönebilmeleri için ortalama 6 hafta geçmesi gerekmektedir. İyileşme dönemlerinde operasyon bölgesine dikkat etmeleri ve randevularını da aksatmamaları gerekmektedir.

Meme İmplantının Rüptürü ve Revizyon Cerrahisi

Kullanılan implant türü fark etmeksizin; ilerleyen zamanlarda implantın patlaması veya yırtılması durumunda, ortalama 30-45 dakikalık bir operasyon ile implant değiştirilmektedir. Silikon implantın rüptüründe, jel çıkartıldıktan sonra yeni implant yerleştirilmektedir. Salin implantın rüptüründe ise; silikon kılıf çökmektedir ve vücut da salini emmektedir.

Yaşlanma ya da yer çekimi sebebi ile meme operasyonu ile memelerin yeniden şekillendirilmesi gerekebilmektedir. Basit bir revizyon cerrahisi ile memeleri eski halini alabilmektedir.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat