Liposuction

Liposuction

Liposuction uygulaması, karın bölgesi, bel bölgesi, kalça bölgesi, bacaklar ve çevresi olmak üzere, kalıcı yağların biriktiği tüm alanlarda tercih edilmektedir. Kol, boyun, gıdı ve ayak bileklerine dahi uygulanan liposakşın sonrasında, hastaların fazlalık yağları dışarı alınmakta ve daha sıkı bir görünüm elde edilmektedir. Vücudunda orantısızlık bulunan hastalar, liposakşın uygulaması talep etmekte ve daha orantılı bir görünüme kavuşmaktadır. Bölgesel yağların vücuttan çıkarılması için kullanılan liposakşın, cilt esnekliği fazla olan hastalar için idealdir.

En İyi Aday

Liposakşın operasyonu için ideal olan adayların özellikleri, aşağıda listelenmiştir:

  • Genetik olarak bölgesel yağlara sahip olan hastalar
  • Spor ve diyet sonrasında dahi geçmeyen bölgesel yağlara sahip kişiler
  • Bölgesel yağların olduğu alanlarda cilt esnekliği yeterli olan hastalar
  • Cildi sarkmamış ve deforme olmamış hastalar

Belirtilen kriterlere uyum sağlayan her hastamız, liposakşın uygulaması talep edebilir ve bölgesel yağların oluşturduğu orantısız görüntüden kurtulabilir.

Danışma

Liposakşın için yapılacak ilk görüşme sırasında, uzman doktor tarafından hastaların tüm sağlık geçmiş bilgileri alınmaktadır. Hastanın stres durumu, genel sağlık bilgileri, beslenme alışkanlığı, ilaç kullanım geçmişi ya da operasyon geçmişine dair bilgi alındıktan sonra, liposakşın için vücut muayenesi yapılacaktır. Uygulama talep edilen alanlar incelenerek, bölgenin liposakşına uygun olup olmadığı kanısına varılmaktadır. Bölgedeki kas yağ dengesi incelenerek, hastanın anatomisi çıkarılacaktır. Yapılan test ve incelemelerin ardından, liposakşın için detaylı plan hazırlanır ve uygulama sürecine geçilir.

Cerrahi Bilgiler

Hastaların daha rahat ve stressiz olması için genel anestezi tercih edilmektedir. Vücuttaki fazla yağların ideal oranda çıkartılması için hastaların genel anesteziyle uyutulması gerekir. İki aşamalı olarak ilerleyen liposakşın, bölgedeki morlukları azaltmak ve yağların parçalanmasını kolaylaştırmak amacıyla, bölgeye vazokonstriktif sıvı enjekte edilir. Kan damarlarını küçülten bu sıvı, uygulama esnasında kanama oluşumunu engelleyecektir. Liposakşın kanülü için bölgeye kesi açılmaktadır. Kanüller bölgeye girdikten sonra, güç uygulanarak yağ dokuları parçalanır ve ortalama 30 dakika içerisinde, bölgedeki yağlar dışarı çıkarılır.

İyileşme ve Ameliyat Sonrası

Liposakşın sonrasında, bölgedeki kan dolaşımını kontrol etmek ve morlukları en aza indirmek amacıyla, 2 hafta boyunca korse kullanılmaktadır. Hastalarımızın korseyi düzenli şekilde kullanmasıyla, bölgede oluşacak morluk, ödem ve şekil kayması riskleri ortadan kaldırılmaktadır. Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, uygulama bölgesinde buz kompres uygulanmaktadır. Ödem ve şişlikleri minimum seviyede tutmak amacıyla, her 10 dakikada bir buz kompres uygulamasına devam edilmelidir. İlk 6 hafta boyunca, hastalar sıkıştırılmış giysi ve korseyi kullanmaya devam etmelidir. Bölgenin şekil alması için kullanılan sıkıştırılmış giysiler, ameliyatın başarısını etkilemektedir. Bölgesel kan pıhtısını engellemek amacıyla, hastaların her gün yürümesi gerekir. Ameliyattan 2 hafta sonra, hastalar sosyal hayatına geri dönebilir ve 6 hafta içerisinde, egzersizlere devam edebilir.

Nihai Sonuçlar

Liposakşın uygulaması, kalıcı ve kesin çözümler sunmaktadır. Bölgesel yağların tamamen atılmasında ve vücudun orantılı bir görüntüye kavuşmasında, etkili çözüm sağlamaktadır. Genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları ya da yaşam şekline bağlı olarak, vücutta meydana gelen kalıcı yağlar, liposakşın sayesinde kesin olarak giderilmektedir. Vücuttan yağ alındıktan sonra, vücut orantısı gözle görülür hale gelecektir.

Teknikler

Liposakşın için kullanılan teknikler, aşağıda sıralanmıştır:

  • Tumescent liposakşın
  • Güç yardımlı liposakşın / PAL
  • Emme destekli liposakşın / SAL
  • Ultrason destekli liposakşın / UAL
  • Lazer destekli liposakşın / LAL

Hangi Teknik Tercih Edilir?

Liposakşın uygulamasında, hastaların durumuna göre farklı teknikler tercih edilmektedir. Emme yardımlı liposakşın dışındaki uygulamalar, daha modern ve teknolojiktir. Cerrahi uzmanının deneyimlerine ve tercihine bağlı olarak, uygulama esnasında kullanılacak metotlar değişebilir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat