Vücut Germe

Vücut Germe

Çevresel abdominoplasti ya da çevresel torsoplasti olarak adlandırılan vücut germe operasyonu, birden fazla bölgeye uygulanabilir estetik operasyonlarından bir tanesidir. Hamilelik, aşırı kilo alma, sağlıksız beslenme ya da yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak, vücut bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sarkmalar sonrasında, vücut formu bozulur ve orantısız bir görüntü meydana gelir. Vücut germe operasyonlarıyla birlikte, vücut sıkılaştırma, meme dikleştirme, kalça dikleştirme ve protez gibi uygulamalar da kullanılmaktadır. Birden çok estetik operasyonla kombine şekilde ilerleyen vücut germe ameliyatları, hastaların yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıracaktır.

En İyi Aday

Vücut germe işlemlerinin gerekli olduğu durumlar, aşağıda sırlanmıştır:

  • Vücudun belirli bölgelerinde doku gevşekliklerinin meydana gelmesi
  • Bölgesel yağlar sebebiyle sarkmaların meydana gelmesi
  • Aşırı kilo alınıp verilmesi
  • Vücut şeklinde orantısızlıkların meydana gelmesi
  • Deride elastikiyet kayıplarının oluşması

Ameliyat sonrasında, sosyal yaşamına ve beslenme düzenine dikkat edecek adaylar, vücut germe ameliyatından faydalanabilirler.

Danışma

Vücut germe ameliyatından önce, kilo kaybı, doğum ya da yaşlılık sebebiyle vücutta oluşan orantısızlıklar incelenecektir. Doktor muayenesinin ardından, hastaların sağlık geçmişi hakkında detaylı bilgi alınmaktadır. Derinin elastiki yapısı belirlenerek, vücut germe ameliyatının kapsamı hakkında planlama yapılır. Hastaların talep ve ihtiyacına göre, ameliyat ek olarak farklı uygulamalar da yapılmakta ve kombine ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Cerrahi Teknik Bilgiler

Ameliyat öncesinde, hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Ortalama 3-7 saat arasında devam eden vücut germe ameliyatı, hastaların durumuna ve taleplerine göre kapsamlı hale gelmektedir. Aynı ameliyat içerisinde, protez, liposakşın, meme-popo dikleştirme ve yağ enjeksiyon uygulamaları da gerçekleştirilebilir. Hastaların durumuna göre, ameliyat 2 aşamalı olarak uygulanmaktadır. Alt gövde dikleştirme uygulamaları, karın germe ameliyatıyla benzerlik gösterir. Karnın ön yüzündeki fazla deri toplanarak, ihtiyaç fazlası deri kesilmekte ve karın bölgesindeki deri sıkılaştırılmaktadır. Meme ve kol germe operasyonlarında da ilk önce liposakşın uygulanmakta ve ölü dokular dışarı çıkarılmaktadır. Uygulamanın ardından, hastaların fazla derisi toplanır ve katlanarak bir bölgede birleştirilir. Vücut germe operasyonlarında, olabildiğince az kesi ve dikiş kullanılmaktadır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Vücut germe ameliyatının iyileşme süreci, ameliyatın kapsamına göre değişiklik gösterir. Hastaların geneli, ameliyattan sonraki 5-7 gün içerisinde toparlanmaktadır. Ameliyatın ilk 24 saati boyunca, bölgelere buz kompres uygulanmaktadır. Buz kompres sayesinde, bölgedeki ödem ve morluklar minimum seviyeye indirilir. Ameliyattan 2 hafta sonra, hastalar normal hayatlarına devam edebilirler. 6 haftanın sonunda, sosyal hayatın içindeki tüm aktivitelere katılım sağlanabilir. 6 haftadan önce, günlük hayata dönme konusunda tedbirli davranılmalıdır.

Nihai Sonuçlar

Vücut germe ameliyatı, hastaların sıkı ve orantılı bir görüntüye kavuşmasında etkilidir. Ameliyat sonrasındaki ilk 3 yıl boyunca, hastalar sıkı ve formda bir görünüme sahip olacaktır. Ancak yaşlanmanın devam etmesi sebebiyle, cilt dokusunda ölmeler ve sarkmalar meydana gelebilir. Ameliyat etkilerinin hemen kaybolmaması için sağlıklı yaşam şartlarına dikkat edilmelidir.

Uygulama İçin En İdeal Zaman

Vücut germe operasyonlarından sonra, vücuttaki sarkık bölgeler toparlanmaktadır. Gözle ayırt edilebilen bu değişiklik, kişilerin spor alışkanlığı, beslenme düzeni ve yaşan şekline göre kalıcılığını devam ettirmektedir. Ameliyat öncesinde, en az 1 yıllık düzenli yaşam kalitesine erişilmesi, spor ve beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı yaşamın ardından toparlanmayan vücutlar için vücut germe ameliyatı tercih edilmelidir.

İyileşme Süreci İpuçları

Ameliyat sonrası iyileşmeyi kolaylaştırmak için 2 haftalık dinlenme sürecine dikkat etmek gerekir. Ameliyat öncesinde, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması gerekir. Ameliyatın ilk haftaları, eğilme ya da koşma gibi ani hareketlerden uzak durulmalıdır. Liposakşın sonrasında kan pıhtısı oluşumunu engellemek için günlük olarak yürünmelidir.

Vücut Germe Fiyatları

Vücut Germe fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat