Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiğinin üst ve alt olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Göz kapağı estetiğinin etkisi kalıcı olmaktadır. Hastaların hayatlarında bir kere yaptırdıkları bir uygulamadır. Yaşlanma ile beraber hastanın üst göz kapağı estetiği yaptırması ikinci kere gerekebilmektedir. Ancak alt göz kapağı estetiğinin bir kere yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Üst blefaroplasti ismi ile de anılmaktadır. Göz kapağı derisi idealden daha fazla olan bireylerde, yorgun bir görüntü oluşmaktadır. Aynı zamanda görme duyusunda da bozulmalar yaratabilmektedir. Bu sebeple hem estetik hem de fonksiyonel açıdan yapılan bir işlemdir. Fazla olan göz kapağının derisinin çıkartıldığı ve uyanık bir görünümün yaratıldığı bir işlemdir. Bu işleme başvurulma sebepleri ise şöyledir:

  • Üst göz kapağının doğal katını örten fazla cilt olması durumunda
  • Gözleri rahatsız edebilecek derecede gevşek bir üst göz kapağı cildinin olması halinde
  • Üst göz kapağının kabarık, yorgun ve üzgün bir görünümde olması durumunda
  • Üst göz yüzeyine makyaj yapmanın mümkün olmaması, küçük ve pürüzlü olması halinde

Üst Göz Kapağı Estetiği İle İlgili Cerrahi Bilgiler

Üst göz kapağı estetiği yapılmadan önce hastanın tıbbi geçmişi öğrenilmektedir. Alerjik bir durumunun olup olmadığı ve kullandığı ilaçlar sorulmaktadır. Ardından hastanın anatomisine ve isteklerine göre bir tedavi planlaması yapılmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan bu işlem, ortalama 1 saat içerisinde bitmektedir.

Üst göz kapağının kıvrımına kesi atılmaktadır. Fazla olan cilt ve yağ doku alınmaktadır. Alttaki kaslar hastaya göre sıkıştırılmaktadır. Hastanın yara izi gizlenebilmektedir ve aynı zamanda doğal bir görünüme de kavuşmaktadır. Bu sayede hasta kendisini daha genç hissetmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Üst göz kapağı estetiği sonrasında hastanın başını dik tutması önerilmektedir. Operasyondan bir hafta sonrası için hastaya takip randevusu verilmektedir. Bu randevuda hastanın dikişleri alınmaktadır. Birkaç gün içerisinde şişlik ve morluklar göze çarpabilmektedir. Ancak 2 hafta içerisinde bunlar geçmektedir. Günlük rutin hayatlarına 2 hafta içerisinde dönebilmeleri ve 4-6 hafta sonrasında da bütün aktiviteleri yerine getirebilmeleri mümkündür.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt blefaroplasti olarak isimlendirilen bir işlemdir. Göz altındaki torba görünümünün giderilmesi için başvurulan bir işlemdir. Fazla göz kapağı derisinin yanı sıra yağ dokusunun da çıkartılması ile beraber alttaki doku iyileşme sürecine bırakılmaktadır. Alt göz kapağı estetiği gerektiren durumlar ise şunlardır:

  • Fazla ve ince cildi bulunan hastalarda, krepon kağıdı türünde alt göz kapağı kırışıklıklarının olması halinde; alt göz kapağı estetiği uygulanmaktadır.
  • Gözlerinin alt kısmında torbalanma ve koyu halka olan hastalar için uygun bir operasyondur.

Alt Göz Kapağı Estetiğinin Cerrahi Süreci

Alt göz kapağı estetiğinde öncelikle hastaya göre işlemin kişiselleştirilebilmesi için hastanın tıbbi geçmişinin öğrenilmesi gerekmektedir. Hastanın anatomisine uygun şekilde tedavi planlaması yapılmaktadır. Genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Operasyon süreci, 2-3 saat gibi bir zaman almaktadır.

Hastanın alt kirpiklerinden doğru bir kesi atılmaktadır. Bu sayede hastada oluşabilecek yara izinin önüne geçilebilmektedir. İlgili bölgedeki fazla olan cilt ve yağ dokusu alınmaktadır. Kasın gevşekliğinin olması durumunda ise; sıkılaştırma işlemi yapılmaktadır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi

Alt göz kapağı estetiği uygulamasından sonraki 48 saat içerisinde, hastanın soğuk uygulaması yapması gerekmektedir. 20 dakikalık periyotlarda bu uygulamaya başvurmalıdır. Küçük gazlı bezler, göz damlası, yapay gözyaşı, keski bezleri, havlular, ağrı kesiciler ve güneş gözlüğü ile iyileşme süreci desteklenebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz Kapağı Estetiği fiyatları hakkında ortalama fiyat bilgisi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size özel fiyat verebilmemiz için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesi ücretsiz ön görüşmemiz bulunmaktadır. Ön görüşme sonrası aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.


Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat