fbpx

Meme Estetiği

Meme Büyütme

Kilo kaybı, yaşlanma, doğum, emzirme, meme boyutlarındaki farklılıklar, memelerin gelişmemesi gibi durumlar sonucunda; meme büyütme operasyonuna ihtiyaç duyulabilmektedir. Memelerin istenilen boyuta, hacme ve şekle gelmesi için yapılan bir operasyondur.

Meme Küçültme

Memenin büyüklüğünün sebep olduğu fiziksel semptomlardan kurtulmak, vücut ile daha orantılı bir boyutta memeye sahip olmak için meme küçültme operasyonu tercih edilmektedir. Bu operasyonun yapılabilmesi için bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Meme Revizyonu

Meme cerrahisi uygulanan hastalarda; iyileşmeye dayalı sınırlamalar, yerleşim değişiklikleri sebebi ile meme revizyonu gerekebilmektedir. Meme operasyonlarından kaynaklanan sebepler ile olabileceği gibi hamilelik ya da emzirme gibi meme dokusunda değişikliğe sebep olan doğal farklılıklardan dolayı da revizyon gerekebilmektedir. Hasta isteği ile ya da zorunluluk içeren nedenler ile meme revizyonu operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Tüberoz Meme Cerrahisi

Gelişmekte olan memenin boyut ve şekli üzerinde etkili olan tüberöz meme, doğuştan gelen bir problemdir. Tüberöz meme problemi olan her kadın bu durumun farkında olmayabilmektedir. Hafif bir etkilenme ile bu problemi yaşayanlar da olabilmektedir. Tüp meme ya da keçi memesi olarak da isimlendirilen bir durumdur. Doğru tanının konulması ve tedavi planlamasının iyi yapılması; tüberöz meme cerrahisinde önemlidir.

Meme Rekonstrüksiyonu

Mastektomi sonrasında hastanın memesinin normal şekline, görünümüne, boyutuna ulaşabilmesi için uygulanan işleme meme rekonstrüksiyonu denmektedir. Plastik cerrahi işlemidir. Birden fazla teknik ile yapılabilmektedir. Hastanın sadece tek bir memesini kaybetmiş olması durumunda; mevcut memeye uygun bir meme yapılmaktadır.

Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında başta gelen meme estetiğine gösterilen ilginin nedeni sadece estetik kaygılar değil. Kadınlar aslında günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen bir çok sağlık sorununun da kurtulmuş oluyor.
Dr Ergin Yücel

Sobete başla
Merhaba Estetik Ameliyatlar hakkında bilgi almak istiyorum.