fbpx

Annelik Estetiği Adayı mıyım?

Anne olmak, bir kadının hayatındaki en sıradışı ve özel deneyimdir şüphesiz. Bununla birlikte, bu yaşam olayı kadın vücudunu büyük bir değişime uğratır. Annelik Estetiği, hamilelik ve doğumdan olumsuz etkilenen çeşitli vücut bölgelerini düzeltmek için tasarlanmış bir prosedürdür.

Annelik Estetiğine birçok farklı işlem dahil edilebileceğinden, hangi işlemleri yaptırmak istediğinizi veya hangi işlemlerden fayda göreceğinizi belirlemek zor olabilir.

Hangi prosedürlerin Annelik Estetiğinizin bir parçası olması gerektiğini daha iyi anlamak için aşağıdaki basit kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

İşte seçenekleriniz:

Karın Germe

Hamilelik sırasında karnınız büyüyen çocuğunuza yer açmak için genişler. Bebeğiniz doğduktan sonra cildinizin vücudunuzun geri kalanı kadar hızlı toparlanmadığını fark edebilirsiniz.

Bu sarkan cildin tek başına diyet ve egzersizle giderilmesi mümkün olmayabilir. Çoğu durumda fazla karın derisini çıkarmak ve zayıflamış karın kaslarını sıkılaştırmak için karın germe gereklidir.

Cilt sarkmasının ciddiyetine bağlı olarak mini veya klasik karın germe ameliyatına ihtiyacınız olabilir.

Meme Büyütme

Hamilelik sırasında birçok kadın göğüslerinde hacim kaybı yaşar. Hacim kazandırmak ve büyük, dolgun göğüsler oluşturmak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Göğüs büyütmede her zaman istediğiniz görünümü oluşturmak için salin veya silikon meme implantları kullanır. Muayene sırasında doktorunuzla probleminizin derecesi ve beklentilerinize göre hangi implant tipinin ve boyutunun en faydalı olacağına birlikte karar vereceksiniz.

Meme Küçültme

Bazı kadınlar için hamilelik göğüslerinin büyümesine neden olabilir ve bebek sahibi olduktan sonra bile göğüsleri normal boyutlarına dönmez.

Bu büyük göğüsler birçok durumda ağrılı ve rahatsız edici olabilir. Göğüs küçültme ameliyatında göğüslerinizi daha hoş ve rahat bir boyuta getirmek için fazla meme dokusunu alınır.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Karın sarkması gibi hamilelik meme sarkmasına da neden olabilir. Meme dikleştirme , meme dokusunu yeniden şekillendirerek, fazla deriyi alarak ve meme dokusunun daha yukarda ve dik durmasını sağlar.

Bu işlem genellikle meme büyütme ameliyatı veya meme küçültme ile birlikte yapılır.

Liposuction

Hamilelik sırasında kimi kadınlar 30-35 kg’a kadar ulaşan kilolar alırlar. Lohusalık döneminde annenin genetik yapısı, beslenme şekli ve egzersiz düzeyine bağlı olarak kimi anneler vücudunda toplanan aşırı miktardaki yağ dokusundan kurtulamaz. Liposuction genellikle hamilelik ve doğum sonrası vücutta kalan bu inatçı yağ birikintilerini gidermek için tek çözüm yoludur.

Annelik Estetiği Adayı mıyım?

Doğum sonrası vücudunuzun görünümünden memnun değilseniz, Annelik Estetiği adayı olabilirsiniz. Bu ameliyatlar yukarda bahsi geçen ameliyatların her hastadaki problem boyutuna göre kombine edildiği ameliyatlardır. Ancak, hangi prosedürlerin sizin için doğru olduğunu belirlemenin tek yolu doktorunuzla yüzyüze bir değerlendirmedir.

Annelik Estetiğinden nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, randevu için 0545 38149 99 numaralı telefonumuzdan veya erginyucelmd instagram adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sobete başla
Merhaba Estetik Ameliyatlar hakkında bilgi almak istiyorum.