Annelik Estetiği Adayı mıyım?

Anne olmak, bir kadının hayatındaki en sıradışı ve özel deneyimdir şüphesiz. Bununla birlikte, bu yaşam olayı kadın vücudunu büyük bir değişime uğratır. Annelik Estetiği, hamilelik ve doğumdan olumsuz etkilenen çeşitli vücut bölgelerini düzeltmek için tasarlanmış bir prosedürdür.

Annelik Estetiğine birçok farklı işlem dahil edilebileceğinden, hangi işlemleri yaptırmak istediğinizi veya hangi işlemlerden fayda göreceğinizi belirlemek zor olabilir.

Hangi prosedürlerin Annelik Estetiğinizin bir parçası olması gerektiğini daha iyi anlamak için aşağıdaki basit kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

İşte seçenekleriniz:

Karın Germe

Hamilelik sırasında karnınız büyüyen çocuğunuza yer açmak için genişler. Bebeğiniz doğduktan sonra cildinizin vücudunuzun geri kalanı kadar hızlı toparlanmadığını fark edebilirsiniz.

Bu sarkan cildin tek başına diyet ve egzersizle giderilmesi mümkün olmayabilir. Çoğu durumda fazla karın derisini çıkarmak ve zayıflamış karın kaslarını sıkılaştırmak için karın germe gereklidir.

Cilt sarkmasının ciddiyetine bağlı olarak mini veya klasik karın germe ameliyatına ihtiyacınız olabilir.

Meme Büyütme

Hamilelik sırasında birçok kadın göğüslerinde hacim kaybı yaşar. Hacim kazandırmak ve büyük, dolgun göğüsler oluşturmak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Göğüs büyütmede her zaman istediğiniz görünümü oluşturmak için salin veya silikon meme implantları kullanır. Muayene sırasında doktorunuzla probleminizin derecesi ve beklentilerinize göre hangi implant tipinin ve boyutunun en faydalı olacağına birlikte karar vereceksiniz.

Meme Küçültme

Bazı kadınlar için hamilelik göğüslerinin büyümesine neden olabilir ve bebek sahibi olduktan sonra bile göğüsleri normal boyutlarına dönmez.

Bu büyük göğüsler birçok durumda ağrılı ve rahatsız edici olabilir. Göğüs küçültme ameliyatında göğüslerinizi daha hoş ve rahat bir boyuta getirmek için fazla meme dokusunu alınır.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Karın sarkması gibi hamilelik meme sarkmasına da neden olabilir. Meme dikleştirme , meme dokusunu yeniden şekillendirerek, fazla deriyi alarak ve meme dokusunun daha yukarda ve dik durmasını sağlar.

Bu işlem genellikle meme büyütme ameliyatı veya meme küçültme ile birlikte yapılır.

Liposuction

Hamilelik sırasında kimi kadınlar 30-35 kg’a kadar ulaşan kilolar alırlar. Lohusalık döneminde annenin genetik yapısı, beslenme şekli ve egzersiz düzeyine bağlı olarak kimi anneler vücudunda toplanan aşırı miktardaki yağ dokusundan kurtulamaz. Liposuction genellikle hamilelik ve doğum sonrası vücutta kalan bu inatçı yağ birikintilerini gidermek için tek çözüm yoludur.

Annelik Estetiği Adayı mıyım?

Doğum sonrası vücudunuzun görünümünden memnun değilseniz, Annelik Estetiği adayı olabilirsiniz. Bu ameliyatlar yukarda bahsi geçen ameliyatların her hastadaki problem boyutuna göre kombine edildiği ameliyatlardır. Ancak, hangi prosedürlerin sizin için doğru olduğunu belirlemenin tek yolu doktorunuzla yüzyüze bir değerlendirmedir.

Annelik Estetiğinden nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, randevu için 0545 38149 99 numaralı telefonumuzdan veya erginyucelmd instagram adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat