Meme Küçültmenin 7 Temel Faydası

Aşırı büyük göğüslere sahip kadınlar, taşıdıkları fazla kilolar nedeniyle çok ciddi sağlık sorunları yaşarlar. Vücut ağrılarından, kronik rahatsızlığa kadar kadınların meme küçültme ameliyatını düşünmeleri için bir çok neden vardır.

Fiziksel sıkıntılar kronikleştikçe, duygusal ve psikolojik problemlere de yol açar. Meme küçültme ameliyatıyla aktif, bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bir yaşam hedeflemekteyiz.

İşte meme küçültme ameliyatının en önemli sağlık yararlarından bazıları .

1. Sırt ve Boyun Ağrılarını Hafifletir

Meme küçültme, büyük ve ağır memelerle ilişkili ağrı ve rahatsızlığı hafifleten popüler bir çözüm olduğunu kanıtlanmıştır. Prosedürü başarıyla gerçekleştiren birçok kadın, skolyozun hafifletilmesi de dahil olmak üzere sırt ağrısının azaldığını bildirmektedir.

2. Omuzdaki Sütyen Askısı İzlerini Düzeltir

Sütyen askılarının baskısına bağlı izler, ağır göğüslerin bir başka yaygın göstergesidir. Göğüslerin ağırlığı, sütyen askılarına aşırı baskı uygulayarak omuzlarda ve kürek kemiklerinin altında kalıcı iz bırakmalarına neden olur.

Meme küçültme, ekstra ağırlığın çoğunu alır ve bu da sütyen askılarından kaynaklanan omuz izlerini önemli ölçüde azaltır.

Çoğu hasta, küçük ve orantılı göğüslerin sağladığı rahatlıktan fazlasıyla memnundur.

3. Daha İyi Bir Duruş-Postür Sağlar

Memeleri büyük olan kadınlar, genel olarak öne doğru eğik (kambur) bir duruşlarının olduğunu fark edebilir. Bu öne doğru eğilme, kürek kemiklerinin ve sinirlerin birleştiği yerde kompresyona yol açar ve kronik ağrıya neden olabilir.

Meme küçültme, göğüslerin vücudun geri kalanıyla doğru orantılı olmasını sağlayarak kadının duruşunu iyileştirmeye yardımcı olur.

4. Meme Altı Pişik ve Döküntüleri Azaltır

Büyük göğüslü kadınlar meme altında tekrarlayan kızarıklık veya enfeksiyonlar yaşarlar. Bu, meme altı kıvrım yerinde sürekli sürtünme ve yoğun terlemeye bağlı derinin tahriş olması nedeniyle meydana gelir.

Meme küçültme ameliyatı, bu tür kızarıklıklardan kurtulmayı ve hatta bunları tamamen önleyerek hijyenin ve yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

5. Günlük Rutin Aktivite ve Egzersizi Kolaylaştırır

Ağır göğüsleri olan birçok kadın, günlük rutin yaşamda efor kapasitesinin düştüğünden yakınırlar. Böyle hastalar hareket kısıtlılığı nedeniyle genelde kilolu ve kilo vermekte zorlanan hastalar olurlar.

Meme küçültme sonrasında bu hastalar rahat hareket edebilir ve spor yapabilir hale gelirler. Ameliyat sonrasında kilo verme süreci de hızlanır.

6. Eller ve Parmaklardaki Uyuşma Geriler

Ağır göğüslerin neden olduğu gerginlik, boyun bölgesinde basıya bağlı; eller ve parmaklarda/üst ekstremitelerde karıncalanma veya uyuşma hissine neden olabilir ve bu da işlevselliği engelleyebilir.

Meme küçültme sonrasında boyun fıtığındaki gerilemeye bağlı, uyuşukluk ve karıncalanmayla ilgili şikayetler geriler.

7. Özgüveni Arttırıp, Stres Düzeyini Azaltır

Aşırı büyük göğüslü birçok kadın için kıyafet ciddi problemdir. Düzenli olarak kamufle edici kıyafetler giymek, büyüklüğü saklamak için farklı yöntemler kullanmak, şık olmayan kıyafetler giymek ve çevreden gelen eleştirilere maruz kadınlarda ciddi kaygı ve depresyon bozukluğuna yol açabilir.

Göğüslerin daha arzu edilen bir boyuta küçültülmesi, daha iyi benlik saygısı ve özgüven sağlar. sonuç olarak ruhsal sağlığı iyileştirir.

Büyük göğüslerinizin kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenizin önüne geçmesine izin vermeyin. Meme küçültmeyi ciddi olarak düşünüyorsanız ve bunun sizin ve sağlığınız için doğru bir karar olduğunu düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat