Neden Liposuction Yaptırmalıyım?

Liposuction, erkek ve kadınlarda yaygın bir problem olan inatçı yağlardan kurtulmak için kullanılan ideal bir cerrahi yöntemdir.

Vücut ağırlığının ideal miktarda olması, her insan için sağlık ve görsellik açısından önem arzeder. Zamanımızda bu ideale ulaşmak için insanlar çeşitli diyetler ve spor programları uygulamaktadırlar. Kimi insanlarda bütün çabalara rağmen belli bölgelerde, özellikle genetik yatkınlığa bağlı olarak dirençli yağlar yok edilemez.

İşte böyle zamanlarda, arzuladığımız vücut hatlarını sağlamak için en güzel çözüm; liposuctiondır.

Liposuction İnatçı Yağları Giderir

Liposuction, diyet ve egzersize çok duyarlı olmayan bölgelerdeki dirençli yağ birikimlerini gidermek için vakumlama teknolojisini kullanan bir vücut şekillendirme prosedürüdür.

Liposuction’ın temel faydalarından biri, kullanılabileceği alanların çok çeşitli olmasıdır. Bu alanlar;

  • Bacaklar (uyluklar, baldırlar, ayak bilekleri, diz içleri)
  • Kalçalar ve basenler
  • Karın ve bel çevresi
  • Kollar
  • Sırt
  • Meme

Ve ısrarla belirtmek istediğimiz husus; liposuction obez veya aşırı kilolu hastalarda kilo verdirme ameliyatı değildir. Liposuction çabalara rağmen giderilemeyen dirençli yağları alarak vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Liposuction Kıyafet Seçeneğinizi Arttırır

Liposuction sadece fazla yağlarınızı almakla kalmaz, vücut hatlarınızı düzeltip, daha doğal bir görünüm sağlar.

Kollardaki liposuction, kolsuz veya sıkı kıyafetler giydiğinizde daha şık bir görünüm sağlar.

Karın ve kalçadaki liposuction, vücudunuza kum saati görünümünü vererek, giydiğiniz elbiselerin daha güzel görünmesini sağlar.

Uyluk ve çevresinde yapılan liposuction, bacakların genişliğini azaltır,  şort ve pantolonların daha rahat ve şık olmasını sağlar.

Kontürlerinizi istediğiniz şekilde iyileştirmek için tedaviniz size göre kişiselleştirilecektir.

Liposuction Uzun Süreli Sonuçlar Verir

Liposuction, doğal kilo vermeye benzemez. Kilo kaybı, yağ hücreleri sayısında azalma olmaz, mevcut hücre çapları küçülür. Ancak liposuctionda hücre sayısında belirgin azalma olur ve uzun vadede kilo alma hızı yavaşlar. Daha uzun vadeli sonuçlar elde edilir.

Liposuction’dan elde edilen sonuçlar, sürekli olarak sağlıklı bir diyet ve egzersiz rutini ile desteklenmelidir. Liposuction sonuçları çoğunlukla vücut ağırlığındaki dalgalanmalardan etkilenir. Önemli ölçüde kilo vermek veya almak, uzun vadede konturları değiştirebilir veya cilt gevşekliğine neden olabilir.

Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat