fbpx

Sosyal Medyanın Estetik Prosedürler Üzerine Etkisi

Bugünlerde sosyal medya her zamankinden daha yaygın ve özellikle genç nesiller arasında estetik prosedürlerin önemli ölçüde artmasına neden oldu. Yapılan bir araştırmaya göre , yaklaşık katılımcıların yarısı hem cerrahi hem de cerrahi olmayan kozmetik prosedürler hakkında karar verirken sosyal medyadan etkilendiklerini ifade etmişlerdir.

Özçekimler ve Benlik Algısı

Sosyal medya sayfalarımıza özçekimler göndermek bir rutin haline geldi. Bu özçekimler, ister göz çevresindeki küçük kırışıklıklar, ister çekici olmayan bir burun veya bikiniye hazır olmayan vücut olsun, genellikle yüzlerimize ve bedenlerimize odaklanmamızı sağlar ve bize kusurlarımızı hatırlatır.

Bu genellikle kişilerin başkaları tarafından nasıl görüldüğünü etkiler ve özgüvenlerini azaltabilir.

Bu nedenle, birçok genç, görünüşlerini iyileştirmek ve çevrimiçi ortamda daha iyi görünmek için estetik cerrah aramaya yöneliyor.

Yüzde Photoshop Uygulamalarının Artan Kullanımı

Yüz şekillendirme uygulamaları ile gençler kozmetik prosedürlere daha çok ilgi duyuyorlar. Bu fotoğraf düzenleme uygulamaları, kullanıcıların fiziksel görünümlerine odaklanmasını kolaylaştırır. Ve sanal ortamda oluşturdukları yüz şekline ulaşmak istiyorlar.

Bu tür uygulamaların doğası gereği, insanların Photoshop uygulamalarından giderek daha fazla ilham almaları da, cerrahlarına tercih ettikleri görünümleri göstermek ve bu beklentilerini iletmek için gençleri arayışa itmektedir.

Pek çok insan, cerrahlarına nasıl görünmek istediklerini göstermek için ünlülerin, sosyal medya fenomenlerinin veya beğendiği bir yakınının fotoğrafı ya da kendi filtreleyip düzenledikleri fotoğraflarıyla gelirler.

Sosyal Medya ve Artan Değişim İsteği

Sosyal medya, erkekleri ve kadınları fiziksel değişime daha istekli hale getirdi. Estetik cerrahi ile ilişkili ayıplama ortadan kalktığı için estetik cerrahi artık saklanacak bir şey değil.

Estetik prosedürleri hakkında açık sözlü olan ünlüler ve fenomenler sayesinde , estetik ameliyat geçiren çoğu insanın, rinoplasti veya meme büyütme ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğraflar paylaştığını ve hatta gün gün bloglar yazdığını görüyoruz. Bu tür paylaşımlar da insanları bedenleri için yeni kararlar almaya ve yaptıkları değişikliklerden gurur duymaya teşvik ediyor.

İnternet Ortamın Artan Bilgilerin Kullanılabilirliği

Kozmetik prosedürler ve estetik cerrahiyle ilgili internet ortamındaki artmış bilgi ve doküman paylaşımı da ayrıca insanların görsel problemlerine daha çok odaklanıp, arayışlara girmesine neden olmaktadır.

Daha da önemlisi, sosyal medya hastaların estetik-plastik cerrah bulma şeklini değiştiriyor. İnternetteki birden fazla site ve bloglar ile hastalar, düşündükleri her cerrahın iyi ve kötü yönlerini öğrenmek için daha önce hiç görülmemiş bir fırsata sahip olmuş durumdalar.

Sonuç olarak, sosyal medyanın hayatımızda artan yeri, özellikle yeni nesillerde kozmetik prosedürlere yönelik ilgiyi arttırmıştır.

Estetik cerrahi düşünüyor musunuz?

Plastik cerrahınızın sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. bir konsültasyon planlayın. Randevunuzu almak için
0545 7188799 numaralı telefondan veya erginyucelmd instagram adresimizden ulaşabilirsiniz.

Sobete başla
Merhaba Estetik Ameliyatlar hakkında bilgi almak istiyorum.