Lolipop İzler ile Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı sonrasında başlıca iki çeşit iz oluşur. Lolipop ve T şeklinde izler. Meme ameliyatı olmak ama minimum iz olsun isteyen hastalar için lolipop şeklinde yara izi ideal bir sonuç sağlar. Biz de uygun hastalarda sıklıkla bu tekniği tercih ediyoruz.

Meme küçültmede lolipop teknik avantajı nedir?

Vertikal skarla meme küçültme/dikleştirme olarak da bilinen bu teknikte; ameliyat sonrasında meme başı çevresi ve aşağı meme altı kıvrım çizgisine dik uzanan lolipop şeklinde bir dikiş hattı görülür. Bu teknik genelde çok büyük olmayan, daha az miktarda meme dokusu çıkarılmasını gerektiren hastalar için uygundur. Yöntem daha iyi bir kozmetik sonuç beklentisi olan hastalarda daha yaygın kullanılmaktadır.

Meme küçültme ve dikleştirmede nasıl izler oluşur?

Göğüs dikleştirme veya küçültme işlemi yapılırken teknik farklılıklardan birisi de, ameliyat sonrası kalacak izlerdir. İzler de ameliyat öncesi yapılan planlama ve çizimlerle belirlenir.

Periareolar kesi/iz; hafif sarkmaların olduğu, meme dikleştirmeleri için uygundur. Sadece areola (meme başı) çevresinde kesi ve izleri içeren tekniktir. Sınırlı endikasyon nedeniyle çok az sayıda hastada uygulanılır.

Ters T kesi/iz; Daha iri ve büyük memelerde T skar tekniğine uygun planlama yapılır. Lolipop skara ek olarak meme altı çizgisinde de kesinin uzandığı tekniktir.  Memenin büyüklüğü arttıkça meme altı çizgisinde uzanan iz yanlardan daha görünür olur.

Sonuç olarak, lolipop izler daha az görünür kozmetik sonuçlar nedeniyle, aşırı büyük olmayan orta düzeydeki meme dokusu rezeksiyonu yaptığımız küçültme hastalarıyla, izole dikleştirme yaptığımız hastalarda sıklıkla tercih ettiğimiz yöntemdir.

Adres

Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cd. No:38-66 Lotus Nişantaşı Kat:5 D:92

Şişli/İstanbul

Telefon

0545 381 49 99

Bizi Takip Edin

Bu site Estetik Cerrahi Ameliyatları ve Uygulamaları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler asla bir hekimle görüşmenin, konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriğinde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Bu site telif hakları yasalarınca korunmaktadır. İçeriğin habersiz kopyalanması, dağıtımı, değiştirilmesi yasal süreçleri başlatacaktır. Telif ihlalini gerçekleştirenler yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar. Sitedeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılması nedeniyle doğabilecek tıbbi veya yasal problemlerden dolayı site sahibi ve yapımcıları sorumlu tutulamaz.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

© Op.Dr.Ergin YÜCEL. All rights reserved.
Web Tasarım Bursa Web.

Gönder
Sohbeti başlat